AUTOWATCH – blokada alkoholowa

AutoWatch Polska Sp. z o. o. jest generalnym importerem i dystrybutorem blokad alkoholowych szwedzkiego producenta AutoWatch. Należy do grupy Systemy Autobusowe. Spółka jako jedna z pierwszych wprowadziła blokady alkoholowe na rynek krajowy.

Chcielibyśmy zapewnić, że blokady alkoholowe AutoWatch są bezinwazyjne dla elektroniki pojazdu oraz proste w montażu.

Z powodzeniem można je instalować w pojazdach fabrycznych, posiadających gwarancję lub w pojazdach, których gwarancja już wygasła.

Podstawowym zadaniem urządzenia jest wymuszenie badania trzeźwości u kierowcy przed uruchomieniem silnika. Uruchomienie samochodu staje się możliwe, gdy wynik badania nie wskaże przekroczonego progu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

W maju 2015 r. weszły w życie w Polsce nowe przepisy prawa karnego i drogowego – (USTAWA z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy Poz. 541.) Zgodnie z ustawą osobom, którym zatrzymano prawo jazdy z powodu prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu, w połowie okresu nałożonej kary mogą ubiegać się o zwrot prawa jazdy.

W dniu 5 sierpnia 2016 r. weszły w życie Rozporządzenia wykonawcze  do Ustawy, które urządzenia AutoWatch całkowicie wypełniają.

Blokady alkoholowe posiadają certyfikaty CENELEC (Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego Elektrotechniki). Spełniają wymogi Ustawy i Rozporządzeń Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z dnia 21 lipca 2016 r., przez co mogą zostać stosowane w programach bezpieczeństwa dla kierowców, którzy utracili prawo jazdy.

Oferujemy Państwu montaż, demontaż i kalibrację blokerów alkoholowych AUTOWATCH . Może się zdarzyć, że będą Państwo zmuszeni zamontować w samochodzie  bloker alkoholowy. Większość tego typu urządzeń, posiada rozwiązanie standardowe, czyli aparat pomiarowy z przewodem podłączonym np. do tablicy rozdzielczej. Zamontowane są one jednak w widocznym miejscu i korzystanie z niego może być krępujące.

bmw_740wab

Blokada alkoholowa

Blokada alkoholowa jest urządzeniem które przede wszystkim uniemożliwia uruchomienie pojazdu, gdy poziom alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu przekroczy 0,1 mg alkoholu w 1 dcm sześc. Blokada jest połączona z zapłonem, co wymaga od kierowcy poddania się kontroli trzeźwości przed każdym uruchomieniem pojazdu. Może ją zamontować w aucie jedynie producent urządzenia lub upoważniony przedstawiciel którym jesteśmy.

Montaż blokady alkoholowej

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem producenta blokad alkoholowych. Instalowane przez nas urządzenia posiadają wszelkie wymagane certyfikaty i atesty. Spełniają wszystkie wymagania jakie stawia przed nimi prawo i odpowiednie ustawy.

Montaż blokady nie jest operacją skomplikowaną. Po pierwsze, nie ingeruje w immobilizer, a po drugie, w szynę CAN. Z powodzeniem możemy ją zainstalować w pojazdach fabrycznych, posiadających gwarancję lub w pojazdach, których gwarancja już wygasła

Kto może być użytkownikiem blokad alkoholowych

Użytkownikiem blokady przede wszystkim mogą być osoby wobec których zastosowano sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Taka osoba może zwrócić się o warunkowe pozwolenie na prowadzenie samochodu wyposażonego w blokadę alkoholową po upływie połowy orzeczonego czasu zakazu lub po dziesięciu latach, jeśli orzeczono dożywotni zakaz prowadzenia.

Z takiej blokady mogą również chcieć skorzystać właściciele firm, którym zależy na bezpiecznym i zgodnym z prawem prowadzeniu pojazdów przez zatrudnionych kierowców. Zainstalowanie blokady da pewność, że ich tabor nie jest prowadzony pod wpływem alkoholu i tym samym jest narażony na mogące pojawić się kolizje czy wypadki.

Zapraszamy do współpracy!!!

tel. 22 814 00 36
wew. 302

Jacek Gołoś tel. 602-262-668,
Andrzej Arys tel. 602-269-704.
e-mail: serwismechaniczny@chiniewicz.pl