Oświetlenie

02

LAMPY PRZEDNIE
Zapewniają dokładne oświetlenie drogi i bezpieczną jadę w nocy oraz trudnych warunkach pogodowych. W ofercie lamp przednich znajdują się:

  • lampy LED- ich główną zaletą jest wysoka trwałość i niskie zużycie energii.
  • reflektory ksenonowe- lub bi-ksenonowe. Zapewniają światło o zdecydowanie większej wydajności niż tradycyjne reflektory halogenowe. Oprócz tego barwa światła jest bardziej zbliżona do światła dziennego,
  • reflektory halogenowe- dają gwarancję optymalnej widoczności,
  • doświetlanie zakrętów- doświetlanie zakrętów znacznie poprawia widoczność w trudnych warunkach jazdy. Rodzaje systemów doświetlania zakrętów to:
    – statyczne doświetlanie zakrętów, gdzie dodatkowy reflektor oświetla kierunek, w którym skręca samochód,
    – dynamiczne doświetlanie zakrętów- w zależności od prędkości i kata skrętu kierownicy strumień światła automatycznie dopasowuje się do kierunku jazdy,
    – adaptacyjne doświetlanie zakrętów, w którym parametry takie jak kąt skrętu czy prędkość jazdy są monitorowane przez czujniki. Reflektory przednie automatycznie dopasowują światło do kierunku i prędkości jazdy oraz do warunków atmosferycznych panujących na drodze.

LAMPY TYLNE
Tylne lampy Bosch zapewniają maksymalną niezawodność i funkcjonalność. Składają się one z nawet 20 najróżniejszych elementów. Każda najmniejsza część jest dokładnie sprawdzana zarówno przed montażem, jak i w kompletnym zespole. Gwarantuje to bezpieczeństwo w całym okresie użytkowania.

LAMPY DODATKOWE
Lampy dodatkowe zwiększają moc i zasięg oświetlenia samochodu. Lampy te występują w wersjach ksenonowych i zapewniają nawet 3 razy więcej światła zbliżonego do barwy światła dziennego. Posiadają dwa profile oświetlenia: szeroki/długi, który jest rozwiązanie standardowym oraz wąski/długi oznaczający węższy i dłuższy snop oświetlenia.

LAMPY ROBOCZE
Szperacze i lampy punktowe pozwalają pracować nawet nocą i znajdują zastosowanie w budownictwie, leśnictwie, transporcie i służbach ratowniczych.
Zapewniają one szeroki i równomierny rozkład światła na niewielkiej odległości a lampy punktowe wytwarzają skoncentrowaną wiązkę światła o dalekim zasięgu. Występują w wersji halogenowej, ksenonowej i LED, są odporne na brud, wilgoć i korozję.

OBROTOWE LAMPY OSTRZEGAWCZE
Główne funkcje tych lamp to ostrzeganie przed pracą maszyn, sygnalizowanie niebezpieczeństw czy ostrzeganie przed pojazdami uprzywilejowanymi. Posiadają różne kolory kloszy: żółty, niebieski i czerwony, mają kilka wariantów mocy, mocowane są przez śrubę, uchwyt lub magnes.

03