Samochody osobowe

Produkty Mobil™ spełniają lub przewyższają wymogi producentów w przemyśle samochodowym. To rodzina olejów silnikowych do samochodów osobowych, które zapewniają różne poziomy ochrony dostosowane do warunków, z którymi styka się użytkownik — dzięki nim można jeździć bez żadnych obaw.

Mobil 1™

Mobil 1 New Life™ 0W-40

09

Mobil 1 New Life 0W-40 to wysokogatunkowy syntetyczny olej silnikowy. Posiada najnowsze dopuszczenia producentów sprzętu (OEM) i spełnia normy branżowe. Stosowany jest do zalewania fabrycznego silników przez wielu renomowanych producentów samochodów. Wysokojakościowe surowce bazowe w połączeniu z technologią SuperSyn zapewniają doskonałą ochronę przeciwzużyciową we wszystkich warunkach eksploatacyjnych. Posiada doskonałą zdolność do pracy w niskich temperaturach, którą zapewnia natychmiastowe smarowanie przy rozruchu zimnego silnika. Umożliwia zwiększenie oszczędności paliwa dzięki zmniejszeniu tarcia a wysoka stabilność termiczna i oksydacyjna zapobiega powstawaniu szlamu i pomaga utrzymać silnik w czystości. Stosowany w układach wtrysku bezpośredniego w silnikach Diesla, w pojazdach o napędzie hybrydowym ora w pojazdach wyczynowych.

Mobil 1™ ESP Formula 5W-30

10

Olej Mobil 1 ESP Formula 5W-30 to najwyższej jakości syntetyczny olej silnikowy posiadający wyjątkowe właściwości czyszczące, zapewniający ochronę przed zużyciem oraz doskonałą sprawność pracy. Ma niską zawartość popiołów, siarki i fosforu, redukuje osady cząstek stałych w filtrach typu DDF. Zmniejsza możliwość zatrucia katalizatorów w silnikach benzynowych. Redukuje osady i szlamy przyczyniając się do przedłużenia okresu eksploatacji silnika. Umożliwia szybki rozruch silnika w niskich temperaturach, poprawia ekonomikę zużycia paliwa. Redukuje starzenie się oleju , co umożliwia wydłużenie okresów wymiany oleju. Stosowany we wszystkich nowoczesnych typach silników samochodowych, zwłaszcza w wysokosprawnych silnikach Diesla i benzynowych, montowanych w najnowszych modelach samochodów osobowych, terenowych i furgonetkach.

Mobil 1™ ESP 0W-40

11

Mobil 1™ ESP 0W-40 to w pełni syntetyczny olej silnikowy opracowany z myślą o zapewnieniu silnikowi wyjątkowej czystości, ochrony przeciwzużyciowej i doskonałych osiągów. Pomaga zredukować osadzanie się cząsteczek w filtrach cząstek stałych, przyczynia się do zmniejszenia przypadków „zatrucia” konwerterów katalitycznych. Pomaga w redukcji gromadzącego się szlamu i osadów, przyczyniając się do czystości i trwałości silnika. Przyczynia się do ograniczenia degradacji oleju, co pozwala na wydłużenie okresów wymiany. Ulepszone właściwości tarciowe potencjalnie zwiększają oszczędność oleju. Zalecany dla wszystkich rodzajów nowoczesnych silników samochodowych, szczególnie silników benzynowych i silników Diesla, w które wyposażone są najnowocześniejsze samochody osobowe, sportowo-rekreacyjne i lekkie samochody dostawcze.,

Mobil 1™ 0W-20

12

Olej Mobil 1™ 0W-20 jest zaawansowanym technologicznie, w pełni syntetycznym olejem silnikowym, który pomaga zapewnić wyjątkowo skuteczną ochronę silnika i wysoką oszczędność paliwa. Przyczynia się do oszczędności paliwa, szacowanych potencjalnie na 0,2-2,3% przy przejściu z oleju o większej lepkości na oleje klasy 0W-20. Pomaga zredukować starzenie się oleju, co skutkuje dłuższą ochroną silnika. Szybki rozruch i ochrona silnika w niskich temperaturach przyczynia się do wydłużenia jego żywotności. Olej Mobil 1 0W-20 jest rekomendowany przez ExxonMobil do zastosowań olejów klasy SAE 5W-20 i 0W-20 we wszystkich typach samochodów osobowych, terenowych, furgonetkach osobowo-dostawczych i lekkich ciężarówkach z silnikami benzynowymi.

Mobil 1™ Peak Life 5W-50

13

Mobil 1 Peak Life 5W-50 jest wypróbowanym i sprawdzonym w eksploatacji produktem zarówno nowych jak i starszych typów samochodów, ogólna skuteczność działania silnika we wszystkich warunkach eksploatacyjnych. Posiada skuteczny system dodatków uszlachetniających dla ograniczenia tworzącego się szlamu i osadów co przyczynia się do wolniejszego zużycia silnika. Zawiera antyoksydanty pomagające przedłużyć trwałość oleju. Zrównoważony skład pomaga zapewnić doskonałe działanie pojazdów przez cały okres ich eksploatacji. Wysokojakościowe surowce bazowe, zapewniają doskonałą ochronę przeciwzużyciową we wszystkich warunkach eksploatacyjnych. Stosowany jest w prawie wszystkich technologiach silnikowych, w pojazdach starszego typu i silnikach wyczynowych.

Mobil 1™ Fuel Economy 0W-30

14

Mobil 1 Fuel Economy 0W-30 to sprawdzony olej, który oferuje bardzo dobrą ochronę silnika i większą oszczędność paliwa. Posiada ulepszone właściwości w zakresie tarcia, dzięki którym możliwa jest większa oszczędność paliwa. Zapewnia wyjątkową czystość silnika i usuwa istniejące osady. Doskonałe właściwości niskotemperaturowe wykorzystywane są do szybkiego rozruchu w warunkach zimowych i skutecznej ochrony silnika przed zużyciem. Mobil 1 Fuel Economy 0W-30 jest produktem zalecanym do wielu rodzajów nowoczesnych pojazdów, w tym do pojazdów wyposażonych w wysoko wydajne silniki benzynowe i silniki Diesla z turbodoładowaniem (bez filtrów cząstek stałych).

Mobil 1™ Turbo Diesel 0W-40

15

Spowalnia proces starzenia oleju, umożliwiając wydłużenie okresów międzyobsługowych. Zmniejsza poziom zanieczyszczenia środowiska węglowodorami. Przyczynia się do oszczędności paliwa. Mobil 1 Turbo Diesel 0W-40 w szczególności zalecany jest do smarowania wysokoobciążonych, turbodoładowanych silników wysokopreżnych oraz silników benzynowych znajdujących zastosowanie w takich pojazdach jak: samochody osobowe, dostawcze i sportowo-terenowe.

Mobil Super™

Mobil Super™ 3000 XE 5W-30

16

Mobil Super 3000 XE 5W-30 jest syntetycznym, wysokowydajnym i nisko-popiołowym olejem silnikowym opracowanym z myślą o przedłużeniu żywotności i utrzymaniu wydajności systemu redukcji emisji spalin w pojazdach napędzanych zarówno benzyną jak i olejem napędowym. Przyczynia się do utrzymania wydajności systemu redukcji emisji spalin w pojazdach zarówno z silnikami Diesla jak i benzynowymi. Umożliwia dłuższą eksploatację w wysokiej temperaturze, bez gęstnienia oleju spowodowanego utlenianiem i bez degradacji oleju. Olej ten jest szczególnie zalecany do użytku w pojazdach marki Mercedes-Benz płynność, w pojazdach marki BMW jak również w pojazdach marki Volkswagen.

Mobil Super™ 3000 Formula G 5W-30

17

Mobil Super 3000 Formula G 5W-30 przyczynia się do utrzymania efektywności filtrów cząstek stałych w silnikach Diesla jak i konwerterów katalitycznych. Chroni silniki przed zużyciem i tworzeniem się osadu, przyczynia się do oszczędności paliwa dzięki redukcji tarcia. Jest odpowiedni do stosowania zarówno w samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych wyposażonych zarówno w silniki benzynowe jak i w wysokoprężne silniki Diesla.

Mobil Super™ 3000 X1 5W-40

18

Oleje Mobil Super 3000 zapewniają lepsze właściwości ochronne w wysokich temperaturach, lepsze parametry przy rozruchu na zimno, lepszą czystość silnika i zapobieganie osadom oraz większą ochronę przeciwzużyciową. Olej ten może przyczynić się do zmniejszenia uszkodzeń spowodowanych częstym wysokim obciążeniem silnika: w silnikach benzynowych i w silnikach Diesla nie wyposażonych w filtry cząstek stałych (DPF), w samochodach osobowych, samochodach sportowo-użytkowych, lekkich ciężarówkach i furgonetkach, do jazdy po drogach szybkiego ruchu i w ruchu miejskim, w silnikach wyczynowych, do jazdy w warunkach drogowych od normalnych po często trudne, w silnikach z turbodoładowaniem i z wtryskiem bezpośrednim.

Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30

19

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30 zapewnia lepszą ochronę w wysokich temperaturach, ułatwiony zimny start, większą czystość silnika i zapobieganie osadom, ulepszoną ochronę przeciwzużyciową oraz przyczynia się do oszczędności paliwa. Olej Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30 może być stosowany w wielu rodzajach pojazdów napędzanych silnikami benzynowymi i Diesla, w lekkich pojazdach ciężarowych i samochodach dostawczych, w których wymagane jest stosowanie oleju silnikowego o niskiej lepkości.

Mobil Super™ 3000 Formula FE 5W-30

20

Mobil Super 3000 Formula FE 5W-30 to wysokiej jakości syntetyczny olej silnikowy zapewniający doskonały poziom ochrony i sprawności silników. Podstawowe cechy i korzyści obejmują doskonałą odporność na utlenienie i zmniejszenie ilości osadów i szlamu w silnikach podnoszące ich sprawność, Doskonałe właściwości w wysokich i niskich temperaturach zapewniające ochronę w bardzo różnych warunkach jazdy oraz zwiększoną zdolność do pracy w niskich temperaturach ułatwiającą łatwy rozruch w okresie zimowym. Mobil Super 3000 Formula FE 5W-30 może być używany w różnego typu pojazdach na silniki benzynowe i silniki Diesla, w lekkich ciężarówkach i furgonetkach oraz przez wszystkich kierowców, którzy pragną używać sprawdzonego produktu o najwyższej jakości.

Mobil Super™ 3000 Formula LD 0W-30

21

Mobil Super 3000 Formula LD 0W-30 to w pełni syntetyczny olej silnikowy do silników benzynowych i lekko obciążonych silników Diesla. Posiada następujące właściwości i zalety: w pełni syntetyczna formulacja zapewnia wydłużone okresy pomiędzy wymianami oleju w samochodach marki VW-Audi z wydłużonym harmonogramem serwisowania (EDI), doskonała płynność w niskich temperaturach zapewnia szybkie rozprowadzanie oleju i ochronę przed zużyciem przy rozruchu, szczególnie w warunkach zimowych, doskonała stabilność oksydacyjna i termiczna gwarantuje ochronę w wysokich temperaturach i w ciężkich warunkach eksploatacji pojazdu.

Mobil Super™ 3000 Formula M 5W-30

22

Mobil Super 3000 Formula M 5W-30 to wysokiej jakości olej silnikowy przeznaczony głównie do pojazdów marki Mercedes Benz. Posiada następujące właściwości i zalety: umożliwia dłuższą eksploatację w wysokiej temperaturze, bez gęstnienia oleju spowodowanego utlenianiem i bez degradacji oleju, w niskiej temperaturze ma znakomitą płynność, która umożliwia zimą łatwy rozruch silnika i szybką cyrkulację oleju, może być używany w silnikach benzynowych oraz w niektórych samochodach pasażerskich i lekkich pojazdach dostawczych napędzanych silnikiem Diesla.

Mobil Super™ 3000 Formula P 5W-30

23

Mobil Super 3000 Formula P 5W-30 zapewnia doskonałą ochronę przeciwzużyciową w wysokich i niskich temperaturach oraz zwiększoną czystość silnika. Podstawowe właściwości i zalety: formuła o niskiej zawartości popiołu, fosforu i siarki przyczynia się do przedłużenia żywotności i efektywności systemów redukcji emisji spalin zarówno w silnikach Diesla jak i w silnikach benzynowych, w pełni kompatybilny z większością filtrów cząstek stałych w silnikach Diesla oraz z i konwerterami katalitycznymi, przyczynia się do oszczędności paliwa, posiada doskonałe właściwości niskotemperaturowe przy rozruchu w warunkach zimowych, co umożliwia skuteczną ochronę silnika i instalacji elektrycznej, Zawiera aktywne środki czyszczące, które redukują gromadzenie się szlamu i osadów, przyczyniając się do czystości i trwałości silnika.

Mobil Super™ 3000 Formula R 5W-30

24

Mobil Super 3000 Formula R 5W-30 przyczynia się do utrzymania efektywności systemów redukcji emisji spalin w pojazdach zarówno z silnikami Diesla jak i benzynowymi. Umożliwia dłuższą eksploatację silnika w podwyższonych temperaturach, bez gęstnienia oleju spowodowanego utlenianiem i bez degradacji oleju. W niskiej temperaturze ma znakomitą płynność, która umożliwia zimą łatwy rozruch silnika i szybkie rozprowadzenie w nim oleju. Jest odpowiedni do stosowania zarówno w benzynowych, jak i wysokoprężnych silnikach samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych.

Mobil Super™ 2000 X1 10W-40

25

Mobil Super 2000 X1 10W-40 to semisyntetyczny olej silnikowy, który zapewnia długą żywotność silnika oraz ochronę przed osadami i zużyciem. Olej ten zapewnia lepsze zapobieganie osadom, doskonałą czystość silnika, doskonałą ochronę wysokotemperaturową, doskonałą ochronę przed zużyciem oraz dobre parametry przy rozruchu na zimno. Stosowany jest w silnikach starszej generacji, w silnikach benzynowych i w silnikach Diesla nie wyposażonych w filtry cząstek stałych, w samochodach osobowych, samochodach sportowo-użytkowych, lekkich ciężarówkach i furgonetkach, do jazdy po drogach szybkiego ruchu i w ruchu miejskim, do jazdy w warunkach drogowych od normalnych po okresowo trudne.

dexos2™

26

Mobil jako dostawca środków smarnych w Polsce, opracował oleje silnikowe tak, aby spełnić wszystkie wymagania silników benzynowych i wysokoprężnych stosowanych w pojazdach GM w całej Europie. Zapewnia wysokie korzyści związane z oszczędnością paliwa przez cały okres eksploatacji pojazdu. Oparty jest na zaawansowanej technologicznie formulacji opracowanej w celu osiągnięcia najwyższego poziomu ochrony silnika. Zapewnia pomoc w realizacji programu GM’s Engine Oil Life System oraz globalną dostępność najwyższej jakości oleju silnikowego do pierwszego zalania oraz do wymian serwisowych. Redukuje ilość pokrywających się specyfikacji olejów silnikowych do pojazdów GM.