Świece zapłonowe

23

Standardowe świece Bosch

Standardowe świece Bosch z elektrodami ze stopu niklowo-itrowego są dostępne dla niemal każdego samochodu. Odznaczają się długą żywotnością, gwarantującą staranne wykonanie oraz wysokiej jakości materiały użyte do produkcji.

24

Zalety:

  • szybko osiągalna temperatura pracy,
  • wysoka niezawodność przy rozruchu zimnego silnika,
  • ochrona silnika i katalizatora,
  • precyzyjny, ustawiony fabrycznie odstęp pomiędzy elektrodami,
  • długa żywotność.

Platinium

25

Platyna jest najdroższym z metali szlachetnych, ale też najcenniejszym składnikiem świec zapłonowych Bosch. Dzięki platynie świece zapłonowe Bosch mają bardzo długą żywotność, ponieważ platyna ma najniższy stopień przewodzenia ciepła i elektryczności, a także najmniejszą rozszerzalność cieplną spośród wszystkich metali szlachetnych. Oprócz tego jest bardzo odporna na korozję.

Iridium

26
Iryd to pierwiastek o niezwykle wysokiej odporności na działanie czynników fizycznych i chemicznych. Wyróżnia go wyższa niż dla platyny gęstość i temperatura topnienia. Jest również mniej podatny na erozję.

Silver

27
Do silników pracujących na bardzo wysokich obrotach konieczne są także specjalne świece zapłonowe. Dotyczy to np. motocykli i jachtów sportowych, ale także skuterów śnieżnych. Odpowiednim rozwiązaniem jest świeca zapłonowa Bosch Silver, zapewniająca pewny zapłon przy dużych częstotliwościach zapłonów.