Świece Żarowe

Świece żarowe Bosch zapewniają niezawodny rozruch, stabilną pracę silnika w niskich temperaturach oraz niski poziom emisji zanieczyszczeń. Świeca może być metalowa lub ceramiczna, z elementem grzejnym o odpowiednio dobranej średnicy. Firma Bosch oferuje następujące rodzaje świec żarowych:

wtryskowe6

  • Duraterm– 11-woltowa świeca żarowa wyróżnia się niezawodnością i żywotnością. Wbudowany żarnik przyspiesza fazę rozgrzewania dzięki czemu osiągnięcie temperatury pracy zajmuje mniej niż 4 sekundy. Świece te powodują, że dogrzewanie wydłużone jest do 3 minut a emisja zanieczyszczeń zredukowana jest do 40%.
  • Duraterm High Speed– świeca ta została przygotowana z myślą o niskonapięciowych zastosowaniach- pracuje z zasilaniem 4,4 lub 5 woltów. Osiąga temperaturę pracy w mniej niż 3 sekundy, dogrzewanie wydłużone jest do 6 minut. Zmniejsza zużycie paliwa przy takich samych osiągach, powoduje spokojniejszą pracę zimnego silnika na biegu jałowym. Dzięki tej świecy zauważalny jest niższy poziom emisji zanieczyszczeń przy wyższych prędkościach silnika oraz szybki rozruch silnika porównywalny z silnikiem benzynowym.
  • DuraSpeed– świeca żarowa DuraSpeed jest wybierana na montaż fabryczny przez producentów samochodów. Ceramiczna świeca osiąga temperaturę do 1 300°C w czasie poniżej 2 sekund, nawet przy najniższych temperaturach. Zalety świecy DuraSpeed to m.in. płynna praca silnika, nawet gdy jest zimny rozruch porównywalny do silnika benzynowego, wydłużony czas dogrzewania do 15 minut, stabilny proces spalania w ruchu miejskim. Świeca ta dedykowana jest dla systemów Start/Stop.wtryskowe7